Romualda Ražuka, Alekseja Skaredova un Ērika Vijupa ugunsdzēsības automobiļu modeļu kolekcijas

Latvijas Ugunsdzēsības muzeja kolekciju zālē atvērta izstāde ar Romualda Ražuka dāvinātajiem ugunsdzēsības auto modeļiem, kas turpmāk papildinās muzeja ugunsdzēsības dienesta auto modeļu krājumu. Kolekcijas centrā ir triju auto modeļi: “Russo – Balt”, “Ford – Vairogs”, “RAF Latvija”. Unikāli automobiļi, kas tapuši Latvijas teritorijā dažādos laika periodos.

2022. gada nogalē lietuviešu izcelsmes Latvijas ārsts un politiķis, Latvijas Universitātes pasniedzējs, medicīnas zinātņu doktors Romualds Ražuks dāvināja muzejam ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu modeļu kolekciju. To veido lieliski saglabāti auto modeļi, kas parāda  ugunsdzēsības tehnikas attīstību no 20. gadsimta sākuma. Lielāko daļu no kolekcijā redzamajiem automobiļiem izmantoja Latvijas  ugunsdzēsības dienestos. Kolekcija apliecina, ka Latvijas ugunsdzēsības dienests sekoja līdzi laikam un iespēju robežās centās ugunsdzēsējus nodrošināt ar sava laika labāko tehniku. Modeļu kolekciju papildina muzeja krājuma fotogrāfijas, kurās iemūžināta šo transportlīdzekļu izmantošana gan mācībās, gan veicot dienesta pienākumus.

Kolekciju zālē izvietota arī trimdas latvieša Ērika Vijupa transportlīdzekļu modeļu kolekcija, kas ietver ugunsdzēsības auto attīstību laikā no 19. gs. beigām līdz 21. gs. sākumam un ugunsdzēsības veterāna, atvaļinātā pulkvežleitnanta un ilggadējā Latvijas Ugunsdzēsības muzeja darbinieka Alekseja Skaredova ugunsdzēsības auto un depo modeļu kolekcija. Jaunais veidols ieskandina muzeja 45. pastāvēšanas gadu, kas atzīmējams šī gada septembrī.

Izstādes "Ugunsdzēsības automobiļu modeļi" afiša