Sadarbībā ar Latvijas savienību “Černobiļa”, Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībniekiem un Latvijas Ugunsdzēsības muzeju, dokumentālā formātā atainojot Latvijas iedzīvotāju ieguldījumu Černobiļas AES avārijas seku lokalizācijā, 2019.gadā Polijā izdota Jagelonska Universitātes Krakovā (Polijas Republika) Ukrainas starptautisko attiecību un politikas izpētes fakultātes katedras asistenta Ph. D. Pāvela Sekulas (Pawel Sekula) grāmata “Chernobyl Liquidators. The Unknown Story With the Testimony of the President of Latvia” (“Černobiļas likvidatori. Nezināms stāsts ar Latvijas Valsts prezidenta liecību”).

Lai iepazīstinātu plašu lasītāju loku Pasaulē 2020.gadā grāmatu izdeva arī angļu valodā.

Var tikai vēlēties, lai grāmata tiktu pārtulkota latviešu valodā un laistu klajā arī kāda no Latvijas izdevniecībām. Lasītāju tai noteikti netrūktu arī mūsu tautiešu vidū.

Ph.D. Pāvels Sekula ir vairākkārt viesojies muzejā.

Sekula muzeja