Ideja par Ugunsdzēsības muzeja nepieciešamību dzimusi jau simts gadu tālā pagātnē, kad  I.Latvijas ugunsdzēsēju kongress 1921.gada maijā pieņēma rezolūciju par Ugunsdzēsības  muzeja izveidi. Muzejs pastāvējis līdz 1940.gadam.

1978.gada 4.septembrī, Starptautiskās ugunsdzēsēju asociācijas (CTIF) konferences un sociālistisko sadraudzības valstu ugunsdzēsības sporta sacensību laikā atklāja Ugunsdzēsības pārvaldes darbinieku un brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību biedru sadarbībā  izveidoto Ugunsdzēsības tehnikas izstādi.

Patlaban Latvijas Ugunsdzēsības muzejs ir akreditēta sabiedrībai pieejama pētnieciska un sabiedrību izglītojoša Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta struktūrvienība, kas veicina sabiedrības drošības kultūras pilnveidošanu, vāc, saglabā, pēta, izstāda un popularizē ar Latvijas ugunsdzēsības un civilās aizsardzības vēsturi un mūsdienām saistītas vērtības. Muzejs ir viens no respektablākajiem šīs nozares vēstures glabātājiem Baltijas valstīs un Latvijā, ar ko unikāls starp citiem muzejiem. Muzeja ekspozīcija iepazīstina ar Latvijas ugunsdzēsības un civilās aizsardzības vēstures mantojumu no 1865.gada līdz mūsdienām.

Izstādes afiša