https://www.muzejs.vugd.gov.lv/lv/muzeja-kontakti

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs atrodas Rīgā, Hanzas ielā 5, 1910.gadā pēc arhitekta Reinholda Georga Šmēlinga projekta būvētajā jūgendstila ēkā.

Muzejs atklāts 1978.gadā.

Muzeja ekspozīcija iepazīstina ar Latvijas ugunsdzēsības vēsturi no 19.gadsimta vidus līdz mūsdienām un civilās aizsardzības attīstības vēsturi.

Pirmā stāva vēstures zālēs eksponēti 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta sākuma ugunsdzēsēju formas tērpi, ķiveres, darbarīki, apbalvojumi, rokas un mehāniskie sūkņi, kā arī ugunsdzēsēju automobilis „Chevrolet Six”.

Otrā stāva ekspozīcija ļauj izsekot ugunsdzēsības attīstībai no 20.gadsimta 40.tajiem gadiem līdz mūsdienām, iepazīties ar signalizācijas un ugunsdzēsības ierīcēm ugunsdzēsēju glābēju darba tērpiem un ekipējumu, informāciju par pēdējo gadu lielākajiem ugunsgrēkiem un citām katastrofām.

Slavas zāle glabā dienesta pienākumus pildot bojā gājušo ugunsdzēsēju vārdus, apbalvoto ugunsdzēsēju sarakstus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Latvijas Ugunsdzēsības muzeja karogus.

Muzeja apmeklētāji var apgūt praktiskas iemaņas dzēšanā, piedalīties viktorīnās un noskatīties dokumentālus videomateriālus.

Muzeja ekspozīciju papildina izstādes.

 

Muzejs apmeklētājiem atvērts:  Ot, Tr, Ct, Pk, Ss no plks.10:00 līdz 17:00

Pirmssvētku dienās muzejs atvērts no plks. 10:00 līdz 16:00 

Muzejs ir slēgts oficiālajās svētku dienās:
1. janvārī, Lielajā Piektdienā, Lieldienās, 1. maijā, 4. maijā (Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena), Līgo un Jāņu dienās (23., 24. jūnijā), Ziemassvētkos (24., 25., 26. decembrī), Vecgada dienā (31. decembrī).

 

Muzeja krājums interesentiem pieejams darba dienās no 08.30 līdz 17.00, apmeklējumu iepriekš saskaņojot.

Muzeja krājumā ir 32 557 priekšmeti.

Muzeja misija - iepazīstināt sabiedrību ar Latvijas ugunsdzēsības un civilās aizsardzības attīstības vēsturi, veicināt iedzīvotāju gatavību korektai rīcībai iespējamu katastrofu gadījumos.