Latvijas Ugunsdzēsības muzejā atklāta Jura Utāna (1959–2022) gleznu izstāde “UGUNS. NOTIKUMS. UTĀNS”- Latvijas ugunsdzēsības vēstures mirkļi  mākslinieka Jura Utāna gleznās

20.gs. 80.gadu pirmajā pusē Latvijā ik gadu notika republikāniskā izstāde «Vienmēr modri». Tradīcija, kas radās Mākslinieku savienības un Iekšlietu ministrijas sadarbības rezultātā, kļuva par motivējošu pasākumu daudziem jaunajiem māksliniekiem, tostarp arī gleznotājam Jurim Utānam. 1986.gadā 4.republikāniskajā izstādē «Vienmēr modri» J.Utāns iesniedza gleznu ciklu, kas ataino Latvijas ugunsdzēsības vēstures notikumus.

Visas šīs gleznas kopš 1986.gada atrodas Latvijas Ugunsdzēsības muzeja krājumā. Pieminot pirms gada mūžībā aizgājušo mākslinieku, izstāde dod iespēju iepazīties ar Jura Utāna neparasto pieeju vēstures faktu interpretācijā. Katru gleznu papildina komentāri, ilustrēti ar kādu  liecību no attiecīgajā gleznā attēlotā notikuma. Izstāde ir arī pirmais solis, kas ievada Latvijas Ugunsdzēsības muzeja 45.jubilejas gadu.

Juris Utāns beidzis Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1977) un LPSR Valsts Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (1984). No 1987.gada līdz pat aiziešanai mūžībā Juris Utāns bija Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektors, no 2015.gada – asociētais profesors. Kopš 1985.gada Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Notikušas sešas personālizstādes, piedalījies 30 grupu izstādēs. Jura Utāna darbs «Pieturā» (1987) iekļauts Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pamatekspozīcijas zālē «Latvijas māksla 1985–2000». Par gleznu «Pieturā» 2017.gadā saņēmis pirmo Bērnu žūrijas balvu mākslā. Juris Utāns strādājis arī kā pastmarku un monētu dizaina autors. Gleznotāja darbi atrodas vairāku Latvijas muzeju krājumā un ārzemju mākslas kolekcijās.

Izstāde apskatāma līdz 2024.gada maijam.