Sveic_A Verzemn

Sirsnīgi sveicam civilās aizsardzības sistēmas veterānu, atvaļināto apakšpulkvedi, Latvijas Savienības “Černobiļa” prezidentu, aktīvu muzeja atbalstītāju Arnoldu Ārvaldi Vērzemnieku nozīmīgajā dzīves Jubilejā! Vēlam stipru veselību, dzīvesprieku, labklājību ģimenē un turpināt aktīvi darboties sabiedrības labā.

Arnolds Ārvaldis Vērzemnieks dzimis 1941.gada 02.decembrī, Ērgļos. Mācījies Taurupes vidusskolā. 1964. gadā beidzis Sarātovas ķīmiskā karaspēka kara skolu, 1984.gadā Maršala S.Timošenko vārdā nosaukto Ķīmiskās aizsardzības akadēmiju, iegūstot ķīmiskā bruņojuma ekspluatācijas inženiera augstāko militāro izglītību. Dienējis 74 kājinieku divīzijas Čerņahovskā Ķīmiskā dienesta priekšnieka amatā, Baltijas kara apgabalā. No 1980.gada  līdz 1992.gadam bijis Rīgas pilsētas Civilās aizsardzības Štāba Radiācijas un ķīmiskās daļas priekšnieks.

No 1986.gada 25.novembra līdz 28.decembrim piedalījies Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas darbos kā ķīmiķis PSRS Valdības komisijas Civilās aizsardzības Operatīvās grupas sastāvā.

Ar mērķi pārstāvēt Černobiļas  AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku intereses Latvijā, ar domubiedru grupu 1991.gadā uzsācis veidot Latvijas savienību „Černobiļa”, Biedrība oficiāli dibināta 1993.gada 8.februārī, kad arī ievēlēts par Latvijas savienības „Černobiļa” valdes priekšsēdētāju.

Muzejam dāvinājis vairāk nekā 100 priekšmetus - dokumentus, fotogrāfijas, individuālos aizsardzības līdzekļus u.c..