Par mūža ieguldījumu 48 gadu garumā Latvijas ugunsdzēsības vēsturisko tradīciju izpētē, saglabāšanā un popularizēšanā, Latvijas Ugunsdzēsības muzeja izveidē un  attīstībā, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta popularizēšanā, ikdienas drošības kultūras pamatu propagandēšanā, muzeja direktora vietniece Ilze Bergmane apbalvota ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zelta zīmi “Par nopelniem”.

Studējot Latvijas Valsts universitātes Vēstures fakultātes muzeoloģijas nodaļā, 20.gs. 70.tajos gados  I.Bergmane vienlaicīgi strādāja Latvijas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības Centrālajā padomē un no 1973.gada uzsāka Ugunsdzēsības tehniskās izstādes izveides koncepcijas izstrādi, materiālu vākšanu un dokumentācijas gatavošanu. Izstādi atklāja 1978.gadā un 1980.gadā izstādei piešķirts muzeja statuss.

Sirsnīgi sveicam kolēģi ar pelnīto atzinību, vēlam stipru veselību, možu garu un veiksmi ikdienas solī!