Konkursa dalībnieki un žurijas locekļi muzeja konferenču zālē

Katru gadu novembrī norisinās tradicionālais Rīgas Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” un Latvijas Ugunsdzēsības muzeja kopīgi rīkotais  Rīgas 4.klašu skolēnu konkurss “Pieskati uguni.” Pēdējos trīs gadus  pandēmijas apstākļos konkurss notika attālināti.

Pasākums norisinās divās kārtās, pusfināls Latvijas Ugunsdzēsības muzejā un fināls  Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā.

Šogad  22.novembrī  muzejā  pulcējās  8 skolas- Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola ar divām komandām, Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola ar divām komandām, Rīgas 66.vidusskolas, Rīgas 92. vidusskolas,  Āgenskalna sākumskolas un Rīgas Valda Zālīša sākumskolas komandas, kopā 40 audzēkņi.

Katra komanda prezentēja mājasdarbu par tēmu: “Profesija ugunsdzēsējs glābējs”, sniedza pirmo palīdzību plaukstas apdeguma gadījumā, pārvarēja ugunsdzēsēju stafeti, apliecināja zināšanas par drošību dzīvoklī, drošu sveču pielietošanu un ikdienas drošību.

Par ugunsdzēsēja glābēja profesijas niansēm pastāstīja un uz izglītojamos interesējošiem jautājumiem izsmeļoši atbildēja VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Bolderājas posteņa komandieris Intars Miglāns.

Pusfinālā labākos rezultātus guva – Āgenskalna sākumskola un abas Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas komandas, kas piedalīsies finālā. Nākošais pusfināls muzejā notiks 24.novembrī.