piesk ugunni21

No 25.-30.novembrim Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra koordinatoriem iesūtītos darbus vērtēja Latvijas Ugunsdzēsības muzeja un Bērnu un jauniešu centra “Daugmale’’ žūrijas komisija.

Žūrijas komisija izvērtēja darbus 3 satura kategorijās:  Ugunsdrošība (komunikācija ar ugunsdzēsējiem glābējiem);  Elektrodrošība (kā droši rīkoties ar elektroierīcēm);  Apdegumi (pirmā palīdzība plaukstas apdeguma gadījumā).

Šogad konkursam iesūtīti 60 individuāli  darbi, konkursā uzvarēja:

Kategorijā ”Apdegumi”

• 1.vieta Madarai Bļodonei (Rīgas 45.vidusskola) un Anastasijai Oskirko (Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola),
  • 2. vieta Vadimam Mihailovam (Rīgas Ķengaraga vidusskola),
  • 3. vieta Evī Kramiņai (Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola)
  •  Atzinība Marselam Vasilčikam (Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola).

Kategorijā “Ugunsdrošība”

• 1. vietu ieguva Alens Ermanis Marčenko (Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola), 2.vietu ieguva Alise Kangare (Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola),
  • 3.vietu ieguva Marta Tropa (Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola)
  •  Atzinības –Gustavs Lagsbergs (O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola) un Valerija Pochverija (Rīgas Ķengaraga vidusskola).

Kategorijā “Elektrodrošība”

•  1. vietu ieguva Voldemārs Ļvovs (Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola),
  •  2. vietu –Teodors Millers (O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola),
  •  3. vietu ieguva Feodors Lapins (Mākslinieciskās jaunrades centrs ’’Praktiskās estētikas skola”
  • Atzinība -Aigars Fakss (Rīgas 66. vidusskola).

Paldies visiem par dalību konkursā, sveicam laureātus- labāko, pilnīgāko un oriģinālāko darbu autorus. Galvenais, ka ieguvēji ir visi konkursa dalībnieki. Konkursa gaitā iegūtās iemaņas un zināšanas veicinās drošības kultūras līmeņa pilnveidošanu, drošāku uzvedību un vidi mums apkārt. Konkursa dalībnieki radoši labi pastrādājuši, risinot uzdotos uzdevumus. Iepriecina izglītojamo parādītās padziļinātās zināšanas ugunsdrošības un ikdienas vispārējās drošības jomā. Katrs dalībnieks savas atbildes ilustrējis interesantā, īpatnējā, oriģinālā mākslinieciskā tehnikā. Novēlam gaišu, drošu un veiksmīgu gada nogali!

Ik gadu  novembra nogalē norisinās tradicionālais Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” un Latvijas Ugunsdzēsības muzeja rīkotais Rīgas 4.klašu skolēnu konkurss “Pieskati uguni”. Otro reizi pasākums notiek pandēmijas apstākļos- konkursa uzdevumu risinājumus iesūta un izvērtē attālināti.

Konkursa saturā ir teorētiskais un grafiskais uzdevumi. Konkursa dalībnieks izvēlas kādu teorētisko jautājumu - par drošu elektroierīču ekspluatāciju, pirmās palīdzības sniegšanas kārtību, korektu ugunsdzēsības, glābšanas un citu dienestu izsaukšanu, informēšanu un komunikāciju. Grafiskajā sadaļā attēlo izvēlētā teorētiskā jautājuma risinājumu.

Šogad konkursā piedalījās 60 skolēni no Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas, mākslinieciskās jaunrades centra “Praktiskās estētikas skola”, Rīgas 66.vidusskolas, Rīgas Ķengaraga vidusskolas, O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas un Rīgas 45.vidusskolas.

Konk Piesk uguni 21