Aivars Jānis Klindžāns ar dzīvesbiedri Ritu muzeja Brandmajora kabinetā, 2023.gada 4.jūlijā

Vairāk, kā 30 gadus Aivars Jānis Klindžāns ieguldījis Latvijas Ugunsdzēsības muzeja veidošanā un attīstībā. Absolvējot Rīgas Amatniecības skolu Nr. 17, Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas nodaļu un vēlāk maģistratūru dizainā iegūtās zināšanas bagātinājis ar skolotāja darba pieredzi Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolā, mākslinieka arodu Tipogrāfijā “Rota”, veidojis interjerus un realizējis projektus muzejos un kultūras iestādēs, t. sk.  ārpus Latvijas. Vadījis ekspozīcijas nodaļu Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, kā lektors piedalījies Kultūras ministrijas Muzeju valsts pārvaldes organizētajos Latvijas muzejos nodarbināto kvalifikācijas pilnveidošanas kursos. No 1973.gada Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

No pamatiem būvējot ugunsdzēsības tehnisko izstādi A.J.Klinžāns pārdomājis un veidojis katra muzeja priekšmeta optimālu eksponēšanas veidu, organiski iekļaujot elementus kopējā vienotā dizainā, saglabājot ēkas – kultūras pieminekļa iekštelpu laikmetam atbilstošu atmosfēru, ko, iespēju robežās, cenšas saglabāt arī pašlaik muzejā nodarbinātie.

Gatavojoties muzeja 45.gadskārtai kolektīvs sirsnīgi sveic A.J.Klindžānu ievērojamajā dzīves Jubilejā, novēlot stipru veselību, gandarījumu par labi padarītu darbu, laimi un veiksmi!