Brunenieks

 

Atvaļināts ģenerālmajors Ilmārs Bruņenieks dzimis Jēkabpils rajonā 1931.gada 18.jūlijā. 1951.gadā beidzis Jēkabpils Ekonomisko tehnikumu, 1957.gadā ar izcilību beidzis Blagoveščenskas kara skolu, 1964.gadā ar izcilību absolvējis Maskavas M.Frunzes v.n. Kara akadēmiju.

Dienējis dažādās militārajās struktūrvienībās Tālajos Austrumos, aiz Urāliem un citos ekstremālos apstākļos un teritorijās, no1985. līdz 1992.gadam Latvijas Civilās aizsardzības štāba priekšnieks, Ministru padomes priekšsēdētāja vietnieks civilās aizsardzības jautājumos, 1986.gada rudenī vairākus mēnešus vadījis Černobiļas AES kodolavārijas seku likvidācijas darbus.

1992.gadā dibinājis un vadījis Latvijas Republikas Civilās aizsardzības centru, vēlāk, pēc civilās aizsardzības sistēmas integrēšanas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sastāvā no 1998.gada līdz 2009.gadam strādājis VUGD Civilās aizsardzības galvenajā pārvaldē, ar pieredzi zināšanām un intelektu palīdzot dienestam no pamatiem būvēt neatkarīgas Latvijas Republikas statusam un vajadzībām atbilstošu modernu civilās aizsardzības sistēmu.

Pašlaik I.Bruņenieks aktīvi piedalās Latvijas savienības “Cernobiļa” darbā, pildot viceprezidenta pienākumus.

Jubilāram vēlam stipru veselību, nenogurstošu enerģiju, gandarījumu un prieku par padarīto un darāmo!