Romualds Ražuks muzeja auto modelīšu kolekciju zālē

Pateicoties Latvijas Universitātes pasniedzēja, medicīnas zinātņu doktora, Latvijas tautas frontes priekšsēdētāja Romualda Ražuka dāvinājumam atzīmējot kārtējo Muzeju dienu, muzejs kļuvis bagātāks un saturīgāks. Ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu modelīšu ekspozīcija papildināta ar līdz šim iztrūkstošo daļu- padomju perioda automobiļiem, kā arī ar Latviju saistītajām auto industrijas pērlēm- 1912.gadā Rīgas Baltijas vagonu rūpnīcā ražoto Russo- Balt, 20.gs. 30.tajos gados Latvijā komplektēto Ford- Vairogs un vienīgo PSRS laikā sērijveidā ražoto pasažieru mikroautobusu RAF Latvija. Romualds Ražuks kavējās atmiņās par transportlīdzekļu modelīšu kolekcijas veidošanas niansēm ilgu gadu garumā un apliecināja gandarījumu, ka vērtīgā kolekcija kļuvusi pieejama plašam interesentu lokam, arī nākošajām paaudzēm.

Jaunās ekspozīcijas sadaļas atvēršanu atbalstīja arī Barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais un Biedrības Latvijas savienība “Černobiļa” prezidents Arnolds Ārvaldis Vērzemnieks. Vienlaicīgi muzeja ciemiņi iepazinās arī ar piedāvātajām jaunākajām tematiskajām izstādēm.

Pasākuma dalībnieki Ugunsdzēsības auto modelīšu kolekciju zālē

Pasākuma dalībnieki aplūko Jura Utāna gleznu izstādi