foo Piesk uguni

Ik gadu novembra nogalē norisinās tradicionālais Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” un Latvijas Ugunsdzēsības muzeja rīkotais Rīgas 4.klašu skolēnu konkurss “Pieskati uguni”. Trešo reizi pasākums notiek pandēmijas apstākļu noteikumu ievērošanā konkursa uzdevumu risinājumus iesūta un izvērtē attālināti.

Konkursa saturā ir teorētiskais un grafiskais uzdevumi. Konkursa dalībnieks izvēlas kādu teorētisko jautājumu - par drošu elektroierīču ekspluatāciju, pirmās palīdzības sniegšanas kārtību, korektu ugunsdzēsības, glābšanas un citu dienestu izsaukšanu, informēšanu un komunikāciju. Grafiskajā sadaļā attēlo izvēlētā teorētiskā jautājuma risinājumu.

Šogad konkursā piedalījās 87 skolēni no 8 izglītības iestādēm. Visaktīvākie - O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas, Rīgas 86.vidusskolas, Rīgas Sarkandaugavas pamatskolas un Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas skolēni. Laureātu vidū arī Rīgas 92. un Rīgas 34. vidusskolas skolēni.

Lai veiksmīgi izpildītu konkursa uzdevumus, skolēni audzināšanas stundu laikā ir pārrunājuši teorētiskos jautājumus, skatījušies video, devušies ekskursijā uz Latvijas Ugunsdzēsības muzeju un ugunsdzēsēju depo.

Iesūtītās  atbildes uz teorētiskajiem jautājumiem un zīmējumus vērtēja Latvijas Ugunsdzēsības muzeja un Bērnu un jauniešu centra “Daugmale’’ žūrijas komisija.

Teorētiskie jautājumi tika vērtēti 3 kategorijās:

•  Ugunsdrošība (kā pareizi izsaukt ugunsdzēsējus),
  •  Elektrodrošība (kā droši lietot elektroierīces),
  •  Apdegumi (pirmā palīdzība plaukstas apdeguma gadījumā).

Zīmējumos aicinājām attēlot ”Ugunsdzēsības automobiļu modeļus” vai “Ugunsdzēsēja tērpu”.

Kategorijā ”Apdegumi”

• 1.vieta Arsēnijs Lobovs, Rīgas 92.vidusskola
  • 2. vieta Sofija Ivanova, Rīgas 86.vidusskola
  • 3. vieta Arina Ņečajeva, Rīgas 92.vidusskola
  •  Atzinība Darja Prokopjeva, Rīgas 34.vidusskola

Kategorijā “Ugunsdrošība”

• 1.vieta Jurijs Gusevs, Rīgas 92.vidusskola
  • 2. vieta Laura Balode, Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola
  • 3. vieta Karlīne  Lāčauniece, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola
  • Atzinība Daniels Pastars, Rīgas Lietuviešu vidusskola
  • Atzinība Klāvs Žvaģins, Rīgas Lietuviešu vidusskola

Kategorijā “Elektrodrošība”

• 1.vieta Terēze Lazdāne, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola
  • 2. vieta Taisija Duma, Rīgas 34.vidusskola
  • 3. vieta Leo Būmanis Rīgas 34.vidusskola
  • Atzinība Madara Apsīte, Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola

Pateicamies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par finansiālo atbalstu.

Paldies visiem par dalību konkursā, sveicam laureātus-labāko un oriģinālāko darbu autorus. Galvenais, ka ieguvēji ir visi konkursa dalībnieki. Konkursa gaitā iegūtās iemaņas un zināšanas veicinās drošības kultūras līmeņa pilnveidošanu, drošāku uzvedību un vidi mums apkārt. Konkursa dalībnieki ir radoši pastrādājusi, risinot uzdotos uzdevumus. Iepriecina izglītojamo parādītās zināšanas ugunsdrošības un ikdienas vispārējās drošības jomā. Katrs dalībnieks savas atbildes ilustrējis interesantā, īpatnējā, oriģinālā mākslinieciskā tehnikā. Novēlam gaišu, drošu un veiksmīgu gada nogali!