Cernob_pask 12 dec kopbilde

Apliecinot pateicību par nesavtīgu ieguldījumu Čornobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku ikdienas praktiskā atbalstā svinīgā pasākumā š.g. 12.decembrī Latvijas Ugunsdzēsības muzeja Slavas zālē Latvijas savienības “Černobiļa”  prezidents Arnolds Vērzemnieks un viceprezidents Māris Šops pasniedza savienības “Černobiļa” Goda zīmi Rīgas Stradiņa Universitātes Oftalmoloģijas katedras profesorei, slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas vadītājai Gunai Laganovskai, Paula Stradiņa KU slimnīcas valdes priekšsēdētājam Rinaldam Muciņam, Kuldīgas novada Kabiles pag. rehabilitācijas centra “Zilais krusts” vadītājam Agrim Reinim.

Ar Latvijas aizsardzības fonda “Ļāčplēsis” Goda zīmi apbalvots Čornobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieks fotogrāfs Ernests Repšs. Latvijas Rezerves virsnieku asociācijas Goda zīmi saņēma zemessargs Ainars Upenieks. Ukrainas Bogdana Hmeļnicka ordenis pasniegts Latvijas Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas asociētajam profesoram Arvīdam Platperim.

Ar Ukrainas Starptautiskās apvienības “Kraina” labdarības medaļu apbalvoti Frīdis Dimdiņš un Viesturs Pērkons.

Pasākuma gaitā fotogrāfs Ernests Repšs apbalvotajiem pasniedza Čornobiļas AES avārijas seku likvidācijas gaitā fotografēto notikumu apkopojumu albūma autora eksemplārus.

Svinīgā pasākuma noslēgumā Latvijas ārsts un politiķis Romualds Ražuks uzdāvināja muzejam PSRS ražoto ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu modelīšu kolekciju, kas lieti papildinās muzeja krājumu un drīzumā tiks eksponēta.

Cernob Pasak 12 dec_1
Cernob 12 dec  2