Pieminot Čornobiļas AES avārijas 40. gadadienu
26. aprīlī apritēja 40. gadskārta kopš kodolkatastrofas, kas notika Čornobiļas atomelektrostacijā, Ukrainā.
Pieminot šo gadskārtu, Latvijas Ugunsdzēsības muzeja Slavas zālē norisinājās svinīgais pasākums, kura laikā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pasniedza Iekšlietu ministrijas Černobiļas avārijas seku likvidēšanas dalībnieka piemiņas zīmi divpadsmit Čornobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībniekiem.
Biedrības "Latvijas savienība "Černobiļa"" prezidentam Arnoldam Vērzemniekam, viceprezidentiem Mārim Šopam un Ilmāram Kalniņam tika pasniegts Ukrainas tautas apbalvojumu – Čornobiļas AES avārijas 40. gadadienas Piemiņas medaļu.
Savukārt biedrības vadība ar "Latvijas savienības “Černobiļa”" Goda zīmi apbalvoja avārijas seku likvidācijas dalībniekus, aktīvistus un medicīnas darbiniekus.