Informāciju par izstāžu atklāšanu skatīt sadaļā "Notikumu kalendārs"

Izstādes

• Tematiska ekspresizstāde muzeja foajē: “Vienotais ārkārtējas palīdzības tālrunis “112” sabiedrības drošībai”(11.02.)
  • Tematiska izstāde “Pasaules ugunsdzēsēju simbolika rokas uzšuvēs (ševronos)” (30.04.)
  • Tematiska izstāde “Iedzīvotāju individuālās un kolektīvās aizsardzības vēsture” (15.05.)
  • Tematiska Aleksandra Vinka darbu fotoizstāde ”Retrospekcija ugunsdzēsībā” (17.05.)
  • Tematiska izstāde “Latvijas ugunsdzēsēju kara stāsti” (01.07.)
  • Tematiska izstāde Ainažu ugunsdzēsības muzejā  “Ugunsdzēsības sakaru sistēmas attīstības vēsture” (30.09.)
  • Tematiska ekspresizstāde muzejā “Par drošiem Ziemassvētkiem un Jauno gadu” (30.11.)
  • Tematiska izstāde ”Latvijas Ugunsdzēsības muzejs - kultūras tradīciju veicinātājs” (31.12.)
  • Tematiska izstāde  “Zemgales un Sēlijas reģiona ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vēsture” VUGD Zemgales reģionālās pārvaldes struktūrvienībā (31.12.)
  • Aktuāla tematiska izstāde par Latvijas ugunsdzēsēju glābēju izglītošanas sistēmas attīstības vēsturi Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā. (31.12.)

Pastāvīgās ekspozīcijas attīstība

• Sadarbībā ar Saldus tehnikumu, UCAK un RTU izveidot profesionālu orientāciju un jauniešu izglītošanu veicinošu sadaļu “Kļūsti par ugunsdzēsēju glābēju” (17.05.)
  • Sistematizēt, pārkārtot un noformēt atbilstoši muzeja pastāvīgās ekspozīcijas vēstures sadaļas kopējam dizainam ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu ekspozīcijas sadaļu (01.06.)
  • Aktualizēt un papildināt pastāvīgās ekspozīcijas sadaļu “Civilā aizsardzība” ar informāciju par laika posmu pēc Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas (31.12.)
  • Aktualizēt apbalvoto personu albumus Slavas zālē
  • Pārkārtot un aktualizēt ugunsdzēsības sporta attīstības vēstures sadaļu (31.12.)
  • Uzsākt muzeja reorganizācijas projekta realizāciju ar muzejā integrētas drošības klases izveidi.

Pasākumi

• ES vienotais pasākums “Muzeju nakts 2024” Latvijas Ugunsdzēsības muzejā  18.05.
  • Rīgas skolu  4.klašu izglītojamo konkurss “Pieskati uguntiņu” pusfināls saskaņojot ar Rīgas pašvaldību novembris, decembris

Pētniecība

• Sagatavot referātu “Valmieras BUB vēsture Jāņa Matuļa apkopotajos materiālos” (30.04.)
  • Sagatavot ziņojumu “Latvijas ugunsdzēsēju kara stāsti”
  • Pētnieciskais darbs par Latvijā ievērojamu personu saistību ar ugunsdzēsēja glābēja profesiju