Ievadplanšete ar tekstu un trīs planšetes ar šervoniem

No 30. aprīļa Latvijas Ugunsdzēsības muzeja pastāvīgo ekspozīciju papildina ugunsdzēsēju formas tērpu piedurkņu uzšuvju jeb ševronu kolekcija. Tajā aplūkojama Latvijas, Eiropas, Austrālijas, ASV un citu valstu ugunsdzēsēju uzšuvju simbolika. Kolekcijas izveidē piedalījušies Latvijas ugunsdzēsēji sadarbojoties ar citu valstu glābējiem.

Ševrons jeb formas tērpa piedurknes uzšuve simbolizē tērpa nēsātāja profesiju, vietas piederību un vērtības. Kopš 19. gs. izskaņas ASV ugunsdzēsēja profesijas simbolam raksturīgs grieķu krusts ar vienādām, noapaļotām malām, bet Eiropas ugunsdzēsēju simbolikā dominē gotiskā vairoga forma. Nereti šie simboli ir apvienoti.

Uz vairoga un krusta, vai astoņstūru zvaigznes fona parasti reprezentē ugunsdzēsēja galvenos amata rīkus – cirvjus, kāpnes, šļūtenes, ķiveres un tml.  Astoņstaru zvaigznes staru virsotnes simbolizē katra savu kvalitāti: taktiskumu, neatlaidību, cēlsirdību, uzticību, izveicību, vērīgumu, atklātību un līdzjūtību. Krustam un vairogam jāaizsargā cilvēku, darbarīki palīdzēs cīņā ar uguni un citām nelaimēm.

Līdz ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta  pārvākšanos uz jaunajām telpām Tālejas ielā, kolekcija atradusi vietu muzejā.

Izstādes atklāšana izstādes kurators R.R.Vītoliņš